Kā rūpēties un kopt kokvilnas audumu? - Šarlotes audumi

Kā rūpēties un kopt kokvilnas audumu?

Kā jau labu laiku solīts, šis raksts būs par kokvilnas audumu kopšanu. Audums ir pats pamats, tavam projektam. Lai sašūtās kleitas, sedziņas, un citi Tavi burvīgie projekti priecētu ilgāk, ir svarīgi rūpēties par tiem.

Pareiza audumu kopšana – veids, kā paildzināt to mūžu.

Šeit apkopoju vadlīnijas un ieteikumus, kā kopt kokvilnas audumu.

KOKVILNA-DABISKĀS ŠĶIEDRAS

Kokvilnas audums top no kokvilnas šķiedras, kuru iegūst no kokvilnas auga. Lūk zariņš šī auga:

Sarlotes-audumi

No kokvilnas šķiedras iegūst izturīgus, valkāšanai ērtus un dabīgus audumus. Kokvilnas audumi ir absorbējoši, kas padara tos īpaši pievilcīgus valkāšanai karstā laikā. Tie paši par sevi nav sildoši, tādēļ ir iecienīti vasaras apģērbu izgatavošanai un arī darba apģērbiem (arī to izturīguma dēļ).

MAZGĀŠANA

Krāsotiem kokvilnas audumiem jāievēro mērena temperatūra, jo tas ietekmē krāsas intensitāti. Apdrukātu kokvilnu ieteicams mazgāt 30° – 40° grādu temperatūrā pēc celsija skalas, bet balto var arī augstākā – 60°-90° C temperatūrā un, nepieciešamības gadījumā, drīkst izmantot balinātāju.

Krāsotiem kokvilnas audumiem rekomendējam izmantot veļas pulveri, kas paredzēts krāsainu izstrādājumu mazgāšanai. Jāraugās, lai mazgāšanas līdzekļi būtu bez balinātāja vai ūdeņraža.

GLUDINĀŠANA UN ŽĀVĒŠANA

Krāsotu kokvilnu, īpaši tumšos-piesātinātos toņus nav ieteicams žāvēt tiešos saules staros – jo krāsa var izbalēt.

Baltie audumi saulītē kļūs vēl baltāki, bez liekas ķīmijas.

Ieteicams kokvilnas izstrādājumus gludināt, kamēr tie vēl mazliet mitri. Jo košāka auduma krāsa, jo vairāk tiek rekomendēts gludināt to no kreisās puses.

Nav ieteicams veļas žāvētājā žāvēt līdz pilnīgai izžūšanai, jo tad iegūtās burzījuma līnijas vairs nebūs iespējams izgludināt. Gludināšanai ieteicamā temperatūra 160-200°C.(visbiežāk gludeklim 2.režīms ●●)

Mūsu ģimenē, jau vairākus gadus, gultas veļu mitru no veļasmašīnas izstiepj pārloka un ļauj pažūt pāris stundas. Tādējādi mazie burzījumi nogludinās zem slodzes.

PIRMS ŠŪŠANAS

sarlotes-audumi

Kokvilnas audums ir lieliski piemērots iesācējiem. Jāņem gan vērā, ka kokvilnas audumi diezgan izteikti burzās un mazgājot var sarauties, tādēļ pirms piegriešanas un šūšanas, ļoti vēlams tos izmazgāt vai vismaz kārtīgi apstrādāt ar tvaika gludekli.

Kokvilnas audums vidēji saraujas par 2% - 7%

Īsumā, mazgājam saudzīgi, cenšamies nelikt žāvētājā un dabīgais, fantastiskais kokvilnas audums priecēs mūs ilgi.

Radošu dienu,

Šarlotes audumi! :)

 

Atpakaļ pie bloga

Komentēt

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.